poniedziałek, 2 kwietnia 2012

MIYO Mini Drops Excellent Shine no29 lakier PODOBNO zapachowy/ scented nail polish


Ostatnie podniecenie i okrzyki radości nad marką MIYO spowodowały moje ogromne zainteresowanie jej kosmetykami. Oczywiście potem zaczęła się typowa telenowela, okazało się, że marka jest średnio dostępna, że podobno nie ma jej w moim mieście, i że ogólnie jak już szukać to w małych drogeryjkach. Tak więc, odpuściłam...
Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie jak dzień po 'mydlanej' w dość dużej, hipermarketowej, drogeryjce Millor, odkryłam stojak z kosmetykami MIYO. Wydaje mi się, że nawet pisnęłam - mój luby oczywiście spojrzał na mnie z pretensją, że wstyd robię, no ale cóż, odruch bezwarunkowy - nie mogę z nim walczyć.
Nie zrobiłam wielkich zakupów, bo się śpieszyliśmy, ale capnęłam lakier i cień (większość moich ulubionych wanilii była już niestety sprzedana). Ten post będzie o lakierze, na notkę o cieniu musicie trochę poczekać.
Kolorów lakierów było mnóstwo, jednak z linii zapachowej tylko 2 -  cielisty i ten jabłuszkowy, więc wybrałam zielony.

1. Opakowanie

Zwykła buteleczka z  czarną zakrętką. Ani ładna, ani brzydka, zawiera 8 ml produktu.

2. Konsystencja i pędzelek


Lakierem maluje się wspaniale. Konsystencja jest dość gęsta, ale łatwo się nią 'operuje'. Krycie jest fantastyczne, już jedna warstwa w zupełności wystarczy, by paznokieć nie przebijał.
Pędzelek jest giętki, długi, ale nie szeroki - zazwyczaj niecierpię takich pędzelków, bo znacznie trudniej się nimi maluje. Jednak w tym przypadku jest inaczej, przypuszczam, że to dzięki właśnie tej giętkości, aplikator ładnie układa się na paznokciu i pozwala na równomierne nałożenie lakieru.

3. Zapach

Tu niestety, nie jestem blown away:) Zaraz po pomalowaniu nie ma mowy o żadnym zapachu, po wyschnięciu jest wyczuwalna nutka tytułowej papai lub mango. Nic nadzwyczajnego i bynajmniej nie powód do reklamowania produktu specjalnie.

4. Trwałość


You see how sparkly they are?/ Widzicie jak pięknie sie błyszczą?

Lakier błyszczy się pięknie juz 3 dni. Odprysnął lekko w kilku miejscach, ale je zamalowałam i nie widać granicy. Na końcach jest juz trochę starty, ale nie widać tego zbytnio. Generalnie jestem pod dużym wrażeniem jego trwałości.


5. Cena
Cena jak na taki wybór kolorów, niziutka - 4,99zł.


English version
Miyo cosmetics are a new hype in Poland. They are quite hard to find but when this happens you can enjoy great value for little money. 

1. Packaging
Nothing special, just a glass bottle with a black top. It is neither ugly nor pretty.
2. Consistency and the brush
The consistency is quite thick and easy to operate with. The coverage is perfect, one coat is enough.
The brush is very flexible but long and slim, usually I hate this kind of brush but this one (I'm pretty sure it's because of its flexibility) is great. 
3. Scent
It is supposed to be a scented nail polish (mango/ papya). Well, I'd argue with that. Of course, there is a hint of something but it is too much of a statement to name that nail polish scented. I would never put it in the name of the product. 
4. Is it long-lasting
The varnish sparkles on my nails 3 days now. It chipped but I repainted those places  - the edges are invisible. Generally, I'm very pleased with this nail polish.
5. Price
This nail varnish cost around 1,20 euro.


9 komentarzy:

 1. I can't get enough of green nail polish- I'm currently wearing neon green polish on my finger nails

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę wypróbowac te lakiery, jednak zielony to całkowicie nie mój kolor choć u innych mi isę podoba

  OdpowiedzUsuń
 3. I love how sparkly the color is!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny kolorek! Dużo dobrego słyszałam o ich cieniach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny kolor! :) Może obserwujemy? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fun green color! you have pretty nails!

  OdpowiedzUsuń